Sardynia i Rzym kulinarnie

Ach te wakacje. Czekamy na nie przez cały rok…a one tak szybko mijają. Jak już wcześniej wspominałam w tym roku wybrałam się do Włoch. Decyzja była prosta trochę plaży ( Sardynia ) i kultury ( Rzym ).

Rzymu nikomu nie trzeba polecać, jest to magiczne miasto, które trzeba zobaczyć. Sardynia… to raj na ziemi ! Przepiękne piaszczyste plaże. Niesamowite krajobrazy. Ciepła woda. Bardzo przyjaźni ludzie. No i oczywiście bardzo smaczna kuchnia.

Specjalnością Sardynii jest chleb, zwany Pane Carasau, lekki i chrupiący. Mi bardzo smakował z mozarella, małymi różnokolorowymi pomidorami i bazylią.

Sardyński chleb

Włoskie menu jest bardzo bogate.. pizze na cieniutkim cieście ( w Rzymie pizza jest już troszeczkę inna, często prostokątna i sprzedawana na wagę – koniecznie trzeba ją spróbować ! ), makarony, lody, sery 9 przysmakiem na Sardynii jest ser pecorino sardo.), pomidory, najlepsza i najbardziej aromatyczna bazylia na świecie. Kulinarny zawrót głowy…

Po takich wakacjach, i odkryciu paru nowych smaków mam głowę pełną nowych pomysłów. A jeżeli chcecie przeczytać troszeczkę więcej na temat mojej podróży, kliknijcie  tutaj

Pozdrawiam

magda