Zielony koktajl na śniadanie

Kocham wiosne ! Jednak zmiana z leniwego zimowego trybu, na aktywny wiosenny zazwyczaj jest dosyć uciążliwym etapem. Zimą jemy cięzkie ciepłe potrawy, ale w marcu zaczynamy zmieniać naszą diete. Częściej sięgamy po świerze produkty. Rano zaczynam mieć ochote na coś co mnie pobudzi do działania, i doda energii. Nadchodzi moment, kiedy szklanka soku pomarańczowego rano nie wystarczy i zaczynam na nowo odkrywać owocowo – warzywne koktajle. Jednym z moich ulubionych jest zielony koktajl z pietruszką i kiwi.

Nasz zielony koktajl przygotowujemy kilka razy w tygodniu. Jego przygotowanie zabierze nam tyle samo czasu co przygotowanie kawy czy herbaty, wystarczy wszystko przygotować dzień wcześniej i mieć pod ręką blender.


Zielony Koktajl na śniadanie

Zielony koktajl

– garść pietruszki

– mrożony banan

– kiwi

– sok z połowy cytryny

– 150 ml soku z pomarańczy

– łyżeczka miodu

Wszystkie owoce obieramy i kroimy na mniejsze kawałki. Wrzucamy do kubka od blendera. Dodajemy pietruszke i sok z cytryny i pomarańczy. Mieszamy wszystkie składniki przy użyciu blendera. Dodajemy łyżeczke miodu do smaku.

zielony koktajl kiwi pietruszka

Pamiętajcie, że banan i sok z pomarańczy są słodkie, więc przed dodaniem miodu radze wam sprawdzić czy ta łyżeczka miodu jest potrzebna. Zawsze lepiej użyć mniej cukru !

Jak dla mnie, zielony koktajl gwarantuje dobry początek dnia!

Polecam wam też zajrzeć do starszych wpisów, znajdziecie tam kilka innych przykładów na poranne koktajle:

truskawkowy

–  kiwi 

arbuzowy

mango z owocami goji

A wy co lubicie pić na śniadanie ? Jakie są wasze ulubione owocowe koktajle ?

Niezapominajcie, że możecie nas też znaleźć na Facebooku !

SMANCZEGO !!

 

 

magda